הקול סטרוק, הידיים שקד

 

 

"אף פעם לא הבנתי מה לאיילת שקד ולסמן הימיני בציונות הדתית – המתנגד לרפורמות לשוויון נשים בעבודת האל? מה לה ולכיסוי ראש, צניעות ושירת נשים? ולמה היא מסכימה להיות הפנים של דרך חיים שמונגדת לאורח חייה? תעלומה"

 

מאת דתל"ש לא נחמד

 

האמת היא שאף פעם לא ממש הבנתי את שרת המשפטים איילת שקד. על פניו נדמה כי היא כל כולה יצירת מופת של הציונות נוסח מפלגת העבודה. אשה משכילה, שיודעת את מעמדה, שואפת, מצליחה ומעורה בציבור. למרות זאת  שקד בחרה לפעול במסגרת הציונות הדתית. מסגרת שערכיה הם הפוכים שלא נאמר סותרים את אלה שעליהם גדלה, ושבזכותם היתה למי שהינה.

ובמה דברים אמורים:

שקד, תפעל ככל שתפעל למען "ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל" ובכל זאת, היא ובנותיה לא ישותפו בכל מה שקשור לעבודת האל.

הן לא יעלו לתורה, לא יהיו חזנית, לא יהיו גבאיות, לא יאמרו קידוש, לא יהיו חלק ממניין, ולעולם יסתכלו על הגברים המנהלים את עבודת האל דרך הפריזמה של המחיצה בעזרת נשים.

האבסורד הוא שמפלגת הבית היהודי, זו ששקד היא עלה התאנה שלו, מייצגת את הקו הנוקשה בציונות הדתית – את התפיסה שמתנגדת בחריפות ובתקיפות לרפורמות שמנסות פמניסטיות דתיות לעשות בתוך עבודת האל. יוצא איפה שהגברת שקד נותנת יד גם לדיכוי הנשי בתוך העולם הדתי.

אבל זו רק ההתחלה.

עכשיו אולי נדבר על צניעות בציונות הדתית. אז ככה, שרת המשפטים לעולם אבל לעולם לא תתקבל כפי שהיא לבושה בקהל הציונות הדתית, ובטח שלא בהרכב החברים של חבריה לסיעת "הבית היהודי". אין לה כיסוי ראש, היא לובשת מכנסיים ולפעמים כך אני מבין, גם חולצות קצרות. אני לא יודע, אבל שומו שמיים, יכול גם להיות שברחובות הסמוכים לביתה היא מסתובבת עם מכנסיים קצרות.

אבל זה עוד כלום לעומת המחשבה שאולי בנותיה הולכות עם מכנסונים כפי שמכתיבה האופנה האחרונה. שלא לדבר על חולצות קרועות, אולי בטן, ואולי כאלה שרואים מהן את החזיה. אלה ואלה לא מתקרבים לאיסור החמור של ללכת לחוף ים מעורב, ואולי אפילו, השם ישמור, עם ביקיני.

ועוד לא דיברנו על שירת נשים.

ואלה רק חלק מזערי מההתייחסות לאשה בעולם הציוני הדתי נוסח בנט ושות'. עולם שכזכור שקד היא הפנים שלו.

ונמשיך בתרבות:

כל הסרטים, ההצגות, המחזות והספרים שבהם יש אקט מיני, מתח מיני, מיניות גלויה, פריצות, וכו כו אסורים בתכלית האיסור.

במילים אחרות אפשר לומר שחלק גדול מאוד של התרבות המערבית, כולל ציירים פורצי דרך, סרטים, והצגות שאני מניח ששקד גדלה עליהם, הם בבחינת בל יראה ובל יימצא בביתה אשר בבית היהודי.

ואולי כדאי גם שנדבר על זכויות אדם ואזרח. הציונות הדתית נוסח בנט מניחה שחוקי התורה עדיפים על שלטון החוק. קצרה היריעה מלהכיל את הפערים בין צווי האל לצווי האדם. ודי אם נזכיר את זכויות ההומוסכסואלים והלסביות, שהדת לא יכולה לאפשר אותם.

כל מה שאמרתי כאן זה קצה הקצה של הפערים שיש בין התרבות החילונית לדתית. ואחרי כל הדברים האלה אני באמת לא מצליח להבין מה לשקד ולציונות הדתית, מלבד כמובן ג'וב רציני, מעניין, וקידום מדהים.

אבל נדמה לי שמה ששקד לא רואה, ואולי לא יכולה לראות, זה שהיא רק עלה תאנה. שמשתמשים בה כדי לקדם את מטרות הדת על חשבון החילוניות. שפניה הם הסוכריה שממתיקה את הגלולה, שהיא הפנים, אבל לא המהות.

לצערי יום יבוא, והוא לא רחוק, אחרי שתהרוס את בית המשפט העליון, היא תבין שאין לה בית – שהיא במו ידיה ופרצופה גדעה את הענף עליו ישבה וממנו נזונה.

אבל תהיה לה פנסיה. לבנותיה פחות.

הכותב הינו דתל"ש כבר לא צעיר אבל גם לא ממש מבוגר, שאיננו, ומעולם לא היה, מחמדו של אדם כלשהו, ולפיכך חי חיים מלאי מהמורות.

 

 

 

Comments are closed.